535 104 74 13 Mohaç Sk. No:75/2 Yenimahalle-ANKARA berkergin@gmail.com

Bireysel Terapi

Bireysel terapide, danışan ve terapist yüz yüze görüşürler. Böylelikle danışmanınız sizinle bire bir ilgilenebilmektedir. Bu, danışan ve terapistin birlikte çözebileceği problemler için başvurulan temel yöntemlerden biridir. Sonuçta terapi, iki dertli kişinin karşılıklı konuşurken daha dertli olanının dinlenmesidir.

Görüşme süresi boyunca, ruh sağlığınızı bozan problem veya problemler bireysel çerçevede ortaya konarak bire bir ele alınır. Sorunlar bilişsel/davranışçı ya da psikoanalitik yöntemlerin yanı sıra antropolojinin kültürel yaklaşımı çerçevesinde değerllendirilerek, bilimsel çözümler üretilir.

Bu tür terapiler, ihtiyaç duyulduğu takdirde, grup ya da aile terapileri gibi başka uygulamalarla beraber çözüm yelpazesini genişletmeye çalışmaktadır. Bireysel çerçevedeki problemlere örnek olarak; kendini ifade etmede güçlük, uykusuzluk, performans kaygısı, kaygılar ve korkular, kendine güven sorunu, insan ilişkilerinde problem yaşama, öfke patlamaları, tekrarlanan başarısızlıklar gibi konular gösterilebilir. Bu sürecin uzunluğu danışanın ihtiyacına göre belirlenir.